دبیرستان دخترانه پروین شهرستان درگز

نخستین کشتی دانشگاهی جهان در ادامه حرکت خود دراقیانوس های جهان به اوکلند نیوزلند وارد شد. این کشتی که "کشتی پژوهشگر" نامدارد دانشگاهی شناور بر سطح اقیانوس های جهان است که بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.این کشتی دارای سه استخر بزرگ، دو سالن ژیمناستیک و چندین رستوران و ۹ سالن برگزاری کنفرانس و سخرانی است و تقریبا نظیر دانشگاههای جهان ازامکانات رفاهی و آموزشی مدرنی برخوردار است.بر اساس گزارش کانال سه تلویزیون نیوزلند، دانشجویانی که در این کشتی مشغول به تحصیل هستند از ۳۵ کشور جهان بوده ودر کلاس هایی که ۱۹ استاد دانشگاهی آنها را اداره می کنند حضور پیدا می کنند.براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در بنادری که کشتی توقف می کند پروژه های آکادمیک مختلفی نیز اجرا می شود .دوره های تحصیلی در این دانشگاه شناور ۱۶ هفته ای بوده و برای شرکت در آن هزینه ای معادل ۲۶ هزار دلار باید پرداخت شود.مقاصد بعدی این دانشگاه شناور سیدنی در استرالیا و شانگهای چین اعلام شده است.

نوشته شده در دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳٩٢ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ توسط مرادی ثانی معاون فناوری نظرات ()

در اواسط آبان ماه 92 تشریح چشم و مغز گوسفند توسط دانش آموزان رشته تجربی به همرا دبیر مربوطه در محل آزمایشگاه انجام شد.

 

نوشته شده در پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳٩٢ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ توسط مرادی ثانی معاون فناوری نظرات ()

آماده سازی فضای آموزشگاه

حضور دانش آموزان در راهپیمایی

ساخت آدمک توسط دانش آموزان و شرکت در مسابقه

نوشته شده در پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳٩٢ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ توسط مرادی ثانی معاون فناوری نظرات ()

سمی ترین موجودات جهان

قورباغه سمی طلایی: در کلمبیا یافت می شود. این قورباغه 1.5 اینچی کوچک ، سمی ترین موجود زنده شناخته شده است.سم آن روی پوستش قرار دارد و هر چیزی که آن را بخورد، فوراً از پا درمیآید. هر کدام از این قورباغه یک میلیگرم سم روی پوست خود دارد که برای کشتن 10000 موش و یا 10 تا20 انسان کافیست.

زنبق مرگ: برگ های آن ممکن است با پیاز وحشی اشتباه گرفته شود.در آمریکای شمالی و سیبری یافت میشود و برای انسان و حیوانات خطرناک است.اثر سم آن با سوزش لب ها شروع میشود و کاهش ضربان قلب و دمای بدن ،کما و پس از آن مرگ را به همراه دارد.

قارچ کلاه مرگ: یکی از کشنده ترین قارچ هاست،30 گرم از آن برای کشتن انسان کافیست. سم آن موجب زردی، مرگ کاذب و سرگیجه می شود. معمولاً درمان آن تعویض کلیه است.

مار تایپه ای: این خزنده مهلک آسیایی 50 برابر از مار کبرا کشنده تر است. ذره ای به اندازه یک بلور کوچک نمک از سم اینمار برای از پا در آوردن انسان کافیست.

ماهی سنگی: در کف آبهای استرالیا یافت می شود. خار های پشت آن به اندازه از پا در آوردن کسی که آن را لگد میکند کافیست. مرگ در ظرف چند ساعت حتمی است.

عنکبوت بیوه سیاه: با خال های قرمز زیر شکم خود به راحتی قابل شناسایی است.این عنکبوت بزرگ در سراسر دنیا به خصوص در نقاط گرمسیر و کشاورزی یافت می شود و مسمومیت ناشی از سم آن ،15 برابر از سم مار زنگی خطرناک تر است.

عروس دریایی مرگبار: یکی از سمی ترین حیوانات دنیا است که سم آن در کمتر از دو دقیقه قربانی خود را میکشد.

نوشته شده در چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩٢ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ توسط مرادی ثانی معاون فناوری نظرات ()

در روز 13 آبان در طی مراسمی از دانش آموزان برتر خرداد ماه سال قبل تقدیر و تشکر شد.

نوشته شده در دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳٩٢ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ توسط مرادی ثانی معاون فناوری نظرات ()

عکس و تصاویر زیبا برای زیباسازی وبلاگ شما -------------- بهاربیست دات کام ------------- bahar22.com ------------ عکس تصاویر زیباسازی وبلاگ فارسی

نوشته شده در شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ توسط مرادی ثانی معاون فناوری نظرات ()


Design By : Pichak